VĀCU AITU SUNS / Немецкая овчарка

VĀCU AITU SUNS / Немецкая овчарка

Сообщение Admin » 21 фев 2014, 17:31

VĀCU AITU SUNS
FCI-Standarts N° 166
IZCELSMES VALSTS: Vācija

SPĒKĀ ESOŠA STANDARTA PUBLICĒŠANAS DATUMS: 11.08.2010.
PIELIETOJUMS: universāls darba, ganu un dienesta suns.
FCI KLASIFIKĀCIJA”: 1.grupa – aitu un ganu suņi (izņemot Šveices kalnu un ganu suņus). 1.apakšgrupa – aitu suņi. Ar darba spēju pārbaudi.

Īss vēsturisks apskats
Saskaņā ar Vācu aitu suņu biedrības (SV – saīsinājumā), ar juridisko adresi Augsburgā, Vācijā, kura ir Vācu Kennel kluba biedrs, (saskaņā) oficiālajiem dokumentiem, SV kā šķirnes dibinātājklubs ir atbildīgs par vācu aitu suņa standartu. Standarts tika apstiprināts pirmajā ģenerālajā asamblejā 1899.gada 20.septembrī Frankfurtē pie Mainas, saskaņā ar A.Meijera (A.Meyer) un Maksa fon Stefanica (Max von Stephanitz) ieteikumiem un 1901.gada 28.jūlija 6. Ģenerālās asamblejas, 1909.gada 17.septembra 23. Ģenerālās asamblejas Ķelnē/Reinzemē, 1930.gada 5.septembra izpilddirekcijas un Direktoru padomes sanāksmē Visbādenē un Ciltslietu komisijas un Izpilddirekcijas sanāksmē 1961.gada 25.martā, visi labojumi tika pievienoti Pasaules vācu aitu suņu klubu apvienības (WUSV) sanāksmē 30.augustā 1976.gadā. Labojumi un kataloga sakārtošana rezumējās Dokumentētā Rezolūcijā ar izpilddirekcijas un Padomnieku Padomes atbalstu 23./24/martā 1991.gadā ar federālās konvencijas labojumiem 1997.gada 25.maijā un 2008.gada 31.maijā. Vācu aitu suns, kura metodiskais selekcijas darbs bija uzsākts 1899.gadā pēc biedrības nodibināšanas, tika izveidots no Centrālās un Dienvidvācijas tajā laikā esošajām ganu suņu šķirnēm ar galīgo mērķi izveidot darba suni predisponētu uz augstiem sasniegumiem. Lai sasniegtu mērķi, tad vācu aitu suņa standartā tika iekļautas īpašības, kas attiecas kā uz fizisko konstitūciju, tā arī raksturīgākajām īpašībām un iezīmēm.
KOPĒJAIS IESPAIDS
Vācu aitu suns ir vidēja lieluma suns, nedaudz pagarinātu ķermeni, spēcīgs un muskuļots, ar sausiem kauliem un labi veidotu kopējo uzbūvi.
NOZĪMĪGĀKĀS PROPORCIJAS
Augstums skaustā svārstās no 60 līdz 65 cm suņiem un 55 līdz 60 cm kucēm. Ķermeņa garums pārsniedz augstumu skaistā par 10 – 17%.
RAKSTURS
Vācu aitu sunim jābūt ar labi līdzsvarotu raksturu, (ar spēcīgu nervu sistēmu), pašpārliecinātam un pilnīgi dabiskam, un (izņemot gadījumus, kad tiek īpaši stimulēts) laba rakstura, kā arī vērīgam , ar vēlmi iepriecināt īpašnieku. Viņam jābūt apveltītam ar instinktīvu uzvedību, piemērošanos apstākļiem un pašpārliecinātību, lai varētu tikt izmantots kā kompanjons, sargs un aizsardzībai, kalpošanai saimniekam un ganīšanai.
GALVA
Galva ir ķīļveida un proporcionāla ķermeņa lielumam (aptuveni 40% no ķermeņa augstuma skaustā), tā nav smagnēja vai pārāk izstiepta, kopējā skatā sausa un mēreni plata starp ausīm. Skatoties no priekšas un sāniem, piere ir tikai nedaudz izliekta un pieres vidus rieva nav izteikta vai ir ļoti viegli izteikta. Garuma attiecība starp galvaskausu un purna daļu ir 50% : 50%. Galvaskausa platums vairāk vai mazāk saskan ar galvaskausa garumu. Galvaskausa daļa (skatoties no augšas) sašaurinās vienmērīgi slīpi virzienā uz purna muguriņu, galvas ķīļveida purna daļā pāreja nav asi iezīmēta. Augšžokļi un apakšžokļi labi attīstīti. Purna muguriņa ir taisna, jebkāds iespiedums vai izvirzījums ir nevēlams. Lūpas ir stingras, cieši piekļautas un tumši krāsotas. Degunam jābūt melnam.
ZOBI
Zobiem jābūt spēcīgiem, veseliem un komplektā (42 zobi saskaņā ar zobu formulu). Vācu aitu sunim ir šķērveida sakodiens, proti, griezējiem jābūt saķērumā līdzīgi kā šķēru asmeņiem, kad augšžokļa priekšzobi pārklāj apakšžokļa priekšzobus. Pārklājums sakodienā, pārkodiens un nepietiekams pārklājums, kā arī platas atstarpes (tukšumi) starp zobiem ir vērtējami kā trūkums. Taisna giezējzobu rinda arī ir trūkums. Žokļu kauliem jābūt spēcīgi veidotiem tā, lai zobi ir dziļi iestiprināti zobu rindā.
ACIS vidēji lielas, mandeļveidīgas, mazliet ieslīpas un nav izvirzītas uz āru. Acu krāsai jābūt pēc iespējas tumšākai. Gaišas, izvirzītas uz āru acis ir nevēlamas, jo tās maina iespaidu par suni.
AUSIS
Vācu aitu sunim ir vidēja lieluma stāvošas ausis, kuras tiek turētas stāvus un blakus; tās ir ar spiciem galiem un auss gliemežnīca ir pavērsta uz priekšu. Ausis ar noliektiem galiņiem un nokarenas ausis ir trūkums. Ausis, kuras savirzītas uz aizmuguri, kad suns kustas vai atpūšas, nav jāuzskata par trūkumu.
KAKLS
Kaklam jābūt spēcīgam, muskuļotam un bez brīvas ādas (pakakles). Kakla leņķis attiecībā pret ķermeni (horizontāli) ir aptuveni 45%.
ĶERMENIS
Augšējā līnija stiepjas no kakla pamatnes pāri augstam, garam skaustam un pāri taisnai mugurai virzienā uz viegli nolaideniem krustiem bez redzama pārrāvuma. Mugura ir mēreni gara, spēcīga, stingra un muskuļota. Krustiem jābūt gariem un nedaudz slīpiem (aptuveni 23° attiecībā pret horizontu) un augšējai līnijai vajadzētu saplūst ar astes pamatni bez pārrāvuma.
Krūtīm vajadzētu būt mēreni platām, krūšu apakšdaļa pēc iespējas gara un izteikta. Krūšu dziļumam vajadzētu būt aptuveni 45% līdz 48% no suņa ķermeņa augstuma skaustā.
Ribām vajadzētu būt mēreni izliektām, mucveida ribas ir tāds pat trūkums kā plakanas ribas. Aste stiepjas vismaz līdz lecamajai locītavai, taču ne tālāk par pakaļkāju pēdu vidus viduspunktu.
Astes apakšpusē ir nedaudz garāks apmatojums un tā tiek turēta nokareni ar vieglu izliekumu; uzbudinājumā un kustībā tā paceļas un tiek turēta augstāk, bet nekad virs ķermeņa horizontālās līnijas. Operatīvas iejaukšanās ir aizliegtas.
EKSTREMITĀTES
PRIEKŠKĀJAS
Priekšējās ekstremitātes ir taisnas, skatoties no visām pusēm un absolūti paralēlas, ja skatās no priekšpuses.
Lāpstiņa un plecs ir vienāda garuma un, pateicoties spēcīgajiem muskuļiem, labi savienojas ar rumpi. Ideālais leņķis starp lāpstiņu un plecu ir 90°, bet visbiežāk 110° liels.
Elkoņi nedrīkst būt izvērsti nedz stāvot, nedz kustoties. Un arī nav savērsti uz iekšu. Priekškājas ir taisnas, kad skatās no visām pusēm un absolūti paralēlas viena otrai, sausas konstitūcijas un ar labi attīstītiem muskuļiem. Pēdu vidus garums ir aptuveni 1/3 no priekškājas garuma un tam ir aptuveni 20 līdz 22° liels leņķis ar apakšplecu. Slīps pēdu vidus (lielāks par 22° ), kā arī stāvs pēdu vidus (mazāks par 20°) ietekmē darba īpašības, īpaši izturību.
Ķepas ir noapaļotas, kompaktas un izliektas; pēdu spilventiņi ir cieti, bet ne trausli. Nagi ir stingri un tumšā krāsā.
PAKAĻKĀJAS
Pakaļkāju novietojums ir viegli novirzīts uz aizmuguri, tomēr aizmugurējās ekstremitātes skatoties no aizmugures ir paralēlas viena otrai. Kājas augšējā un apakšējā daļa ir aptuveni vienāda garuma un veido savā starpā 120° lielu leņķi; kājas ir stingras un ar labi attīstītiem muskuļiem.
Lecamās locītavas ir spēcīgi veidotas un labi attīstītas; pakaļkāju pēdu vidus novietots taisni zem lecamās locītavas.
Ķepas ir kompaktas, viegli izliektas; pēdas ir cietas un tumšā krāsā; nagi ir stipri, izliekti un tumšā krāsā.
Gaita
Vācu aitu suns ir rikšotājs. Ekstremitātēm vajadzētu tikt (būt) saskaņotām garumā un locītavās tā, lai suns pārvietotu pakaļkājas zem rumpja būtiski nemainot augšējo līniju un ļautu gandrīz sniegties tikpat tālu kā priekškājām. Jebkura tendence pakaļkāju pārmērīgi izteiktām lecamajām locītavām samazina suņa stabilitāti un izturību, tātad darba īpašības. Pareizu ķermeņa proporciju un locītavu rezultāts ir tālejoša un līdzena attiecībā pret pamatu gaita, kura rada iespaidu par kustību bez piepūles. Galva ir novirzīta uz priekšu un viegli paceltā aste rezultējas saskanīgā raitā riksī, rādot maigi izliektu, nepārtrauktu augšējo līniju, kura stiepjas no ausu galiņiem pāri kaklam un mugurai līdz astes galam.
Āda ir brīva (vaļīga), bet neveido krokas.
Vilna, tās struktūra
Apmatojums. Vācu aitu sunim ir divi apmatojuma varianti: ar dubultu vilnu un gariem un asiem akotmatiem – abi varianti ar pavilnu.
Dubultais apmatojums: aizsargājošiem vilnas matiem jābūt pēc iespējas biezākiem, īpaši ass un cieši pieguļošs apmatojums ir sekojošās ķermeņa daļās: īss uz galvas, tai skaitā ausu iekšpusē, īss uz kāju priekšdaļas, ķepām un pirkstiem, nedaudz pagarināts un biezāks uz kakla. Uz kāju aizmugurējās daļas vilna stiepjas līdz pēdas karpālajai locītavai, tā veido mērenas „bikses” uz ciskām.
Vilna ar gariem un asiem akotmatiem: aizsargājošajai vilnai vajadzētu būt garai, mīkstai un ne cieši pieguļošai, ar pušķiem uz ausīm un kājām, bagātīgām biksēm un kuplu asti ar bārkstīm uz astes apakšpusē. Vilna īsa uz galvas, ausu iekšpusi ieskaitot, nedaudz pagarināts un biezāks apaugums uz kakla, gandrīz veidojot apkakli. Uz kāju aizmugurējās daļas vilna stiepjas līdz pēdas karpālajai locītavai un veido mērenas „bikses” uz ciskām.
KRĀSA
Vācu aitu suņu krāsas: melna ar rudu un/vai dzeltenu, vienkrāsaina melna krāsa, pelēka ar tumšāku ēnojumu, melniem sedliem un masku. Nemanāmas baltas zīmes uz krūtīm, kā arī gaišāka krāsa ķermeņa iekšpusē ir pieļaujama, bet nav vēlama. Degungalam jābūt melnam pie jebkuras vilnas krāsas. Suņi bez maskas, gaišām acīm, ar asu skatienu, kā arī ar gaišām atzīmēm uz krūtīm un ķermeņa iekšpusē, gaišiem nagiem un sarkanu astes galu tiek uzskatīti par indivīdiem ar vāju pigmentāciju. Pavilnai jābūt gaiši pelēcīgā tonī. Baltas krāsas apmatojums nav pieļaujams.
LIELUMS/SVARS
Skausta augstums Svars:
suņiem 60 līdz 65 cm 30 līdz 40 kg
kucēm 55 līdz 60 cm 22 līdz 32 kg
TRŪKUMI
Ikviena atkāpe no iepriekšminētajiem punktiem uzskatāma par trūkumu, kura nozīmīgums ir tieši proporcionāls tā izteiktības pakāpei un tas ietekmē suņa veselību un labklājību.
NOZĪMĪGI TRŪKUMI
Novirzes no iepriekš aprakstītā šķirnes standarta, kas var ietekmēt darba spējas.
Nepareizas ausis: ausis laterāli pārāk zemu novietotas, nestāvošas ausis, uz iekšu savērstas ausis, ausis nav stingras.
Ievērojams pigmenta trūkums.
Nopietni vispārējās stabilitātes traucējumi.
Trūkumi zobiem:
Visas novirzes no šķērveida sakodiena un zobu formulas tiktāl, cik tas nav attiecināms uz nepieļaujamiem trūkumiem (skatīt tālāk).
DISKVALIFICĒJOŠI TRŪKUMI:
suņi ar vāju raksturu un vājiem nerviem, kuri kož;
ikviens suns, kurš skaidri parāda fiziskas vai rakstura novirzes, ir diskvalificējams.
suņi ar smagu gūžu displāzijas pakāpi;
vienpusēji vai divpusēji kriptorhi, kā arī suņi ar skaidri izteiktiem dažādiem sēkliniekiem vai neattīstītiem sēkliniekiem;
suņi ar sakropļotām ausīm vai astes defektiem;
suņi ar kroplībām;
suņi ar zobu defektiem, ja trūkst viens 3.premolārs un cits zobs vai, ja trūkst 1 ilknis vai viens 4.premolārs vai viens 1.molārs vai 2.molārs vai triju zobu un vairāk trūkums;
suņi ar žokļu novirzēm: nepilns sakodiens lielāks par 2 mm un vairāk, pārkodiens, taisns sakodiens visā griezēju daļā;
suņi lielāki vai mazāki par 1 cm kā noteikts standartā;
albīnisms;
balta vilnas krāsa (arī , ja acis un nagi ir tumši);
gari, taisni akotmati bez pavilnas;
garspalvaini suņi (garš, mīksts akots bez pavilnas, galvenokārt izvietots ar šķirtni muguras vidū, pušķi uz ausīm un kājām, un uz astes).
N.B.
* Suņiem jābūt diviem pēc izskata normāliem sēkliniekiem, kas pilnībā nolaidušies sēklinieku maisiņā.
* Vaislai izmantojami tikai funkcionāli un klīniski veseli suņi, kuri atbilst šķirnes tipam.
По вопросам о размещении объявления о продаже щенков,вашей собаки на сайт в раздел "Наши Чемпионы",а также размещение ваших фотографий на фотоконкурсы - вы можете написать на admin@favoritinfo.lv
Аватара пользователя
Admin
Site Admin
 
Сообщения: 1162
Зарегистрирован: 29 июн 2013, 10:13

Re: VĀCU AITU SUNS / Немецкая овчарка

Сообщение Admin » 21 фев 2014, 17:32

23.12.2010/EN
FCI-Standard N°166
GERMAN SHEPHERD DOG
(Deutscher Schäferhund)
TRANSLATION: Verein für Deutsche Schäferhunde (SV) E.V. / Original version: (D).

ORIGIN: Germany.
DATE OF PUBLICATION OF THE OFFICIAL VALID STANDARD: 11.08.2010.
UTILIZATION: Versatile working, herding and service dog.
FCI-CLASSIFICATION: Group 1 Sheepdogs and Cattle Dogs
(except Swiss Mountain and Cattle Dogs).
Section 1 Sheepdogs.
With working trial.
BRIEF HISTORICAL OVERVIEW
According to the official documentation of the Verein für Deutsche Schäferhunde (SV) e.V. (Society for the German Shepherd Dog, “SV” for short) – legal domicile in Augsburg, Germany, member of the Verband für das Deutsche Hundewesen (VDH, German Kennel Club) – the “SV” as the founding club of the breed is responsible for the breed standard of the German Shepherd Dog. Established in the first General Meeting at Frankfurt/Main on 20 September 1899 according to suggestions by A. Meyer and Max von Stephanitz and in addition to the amendments of the 6th General Meeting on 28 July 1901, the 23rd General Meeting at Cologne/Rhineland on 17 September 1909, the Executive Board & Advisory Board Meeting at Wiesbaden on 5 September 1930 and the Breeding Committee & Executive Board Meeting on 25 March 1961, revisions were resolved within the framework of the World Union of German Shepherd Dog Clubs (WUSV) Meeting on 30 August 1976.
Revisions and catalogued measures were resolved with the Enabling Resolution through the Executive Board and Advisory Board from 23/24 March 1991, amended through the Federal Conventions from 25 May 1997 and 31 May/1 June 2008.
The German Shepherd Dog, whose methodical breeding was started in 1899 after the foundation of the society, had been bred from the central German and southern German breeds of the herding dogs existing at that time with the ultimate objective of creating a working dog inclined to high achievements. In order to achieve this objective, the breed standard of the German Shepherd Dog was determined, which relates to the physical constitution as well as the traits and characteristics.
GENERAL APPEARANCE
The German Shepherd Dog is medium-size, slightly elongated, powerful and well-muscled, with dry bone and firm overall structure.
IMPORTANT DIMENSIONAL RATIOS
The height at the withers amounts to 60 cm to 65 cm for male dogs and 55 cm to 60 cm for female dogs. The trunk length exceeds the dimension at the height at the withers by about 10 – 17 %.
CHARACTER
The German Shepherd Dog must be well-balanced (with strong nerves) in terms of character, self-assured, absolutely natural and (except for a stimulated situation) good-natured as well as attentive and willing to please. He must possess instinctive behaviour, resilience and self-assurance in order to be suitable as a companion, guard, protection, service and herding dog.
HEAD
The head is wedge-shaped, and in proportion to the body size (length about 40 % at the height at the withers), without being plump or too elongated, dry in the overall appearance and moderately broad between the ears.
Seen from the front and side, the forehead is only slightly arched and without any or with only a slightly indicated middle furrow.
The ratio from the cranial region to the facial region is 50 % to 50 %. The width of the cranial region more or less corresponds to the length of the cranial region. The cranial region (seen from above) tapers evenly towards the nasal bridge with gradually sloping, not sharply depicted stop in the wedge-shaped facial region (foreface) of the head. Upper and lower jaws are powerfully developed.
The nasal dorsum is straight, any dip or bulge is undesirable. The lips are taut, close well and are of dark colouring.
The nose must be black.
The teeth must be strong, healthy and complete (42 teeth according to the dental formula). The German Shepherd Dog has a scissor bite, i.e. the incisors must interlock like scissors, whereby the incisors of the upper jaw overlap those of the lower jaw. Occlusal overlay, overbite and retrusive occlusion as well as larger spaces between the teeth (gaps) are faulty. The straight dental ridge of the incisors is also faulty. The jaw bones must be strongly developed so that the teeth can be deeply embedded in the dental ridge.
The eyes are of medium size, almond-shaped, slightly slanted and not protruding. The colour of the eyes should be as dark as possible. Light, piercing eyes are undesirable since they impair the dog’s impression.
EARS
The German Shepherd Dog has erect ears of medium size, which are carried upright and aligned (not drawn-in laterally); they are pointed and with the auricle facing forward.
Tipped ears and drooping ears are faulty. Ears carried rearward when moving or in relaxed position are not faulty.
NECK
The neck should be strong, well-muscled and without loose neck skin (dewlap). The angulation towards the trunk (horizontal) amounts to approx. 45 %.
BODY
The upper line runs from the base of the neck via the high, long withers and via the straight back towards the slightly sloping croup, without visible interruption. The back is moderately long, firm, strong and well-muscled. The loin is broad, short, strongly developed and well-muscled. The croup should be long and slightly sloping (approx 23° to the horizontal) and the upper line should merge into the base of the tail without interruption.
The chest should be moderately broad, the lower chest as long and pronounced as possible. The depth of the chest should amount to approx. 45 % to 48 % of the height at the withers.
The ribs should feature a moderate curvature; a barrel-shaped chest is just as faulty as flat ribs.
The tail extends at least to the hock, but not beyond the middle of the hind pastern. It has slightly longer hair on the underside and is carried hanging downward in a gentle curve, whereby in a state of excitement and in motion it is raised and carried higher, but not beyond the horizontal. Operative corrections are forbidden.
LIMBS
Forequarters
The forelimbs are straight when seen from all sides, and absolutely parallel when seen from the front.
Shoulder blade and upper arm are of equal length, and firmly attached to the trunk by means of powerful musculature. The angulation from shoulder blade and upper arm is ideally 90°, but generally up to 110°.
The elbows may not be turned out either while standing or moving, and also not pushed in. The forearms are straight when seen from all sides, and absolutely parallel to each other, dry and firmly muscled. The pastern has a length of approx. 1/3 of the forearm, and has an angle of approx. 20° to 22° to the forearm. A slanted pastern (more than 22°) as well as a steep pastern (less than 20°) impairs the suitability for work, particularly the stamina.
The paws are rounded, well-closed and arched; the soles are hard, but not brittle. The nails are strong and of dark colour.
HINDQUARTERS
The position of hind legs is slightly backwards, whereby the hind limbs are parallel to each other when seen from the rear. Upper leg and lower leg are of approximately the same length and form an angle of approx. 120°; the legs are strong and well-muscled.
The hocks are strongly developed and firm; the hind pastern stands vertically under the hock.
The paws are closed, slightly arched; the pads are hard and of dark colour; the nails are strong, arched and also of dark colour.
GAIT
The German Shepherd Dog is a trotter. The limbs must be coordinated in length and angulations so that the dog can shift the hindquarters towards the trunk without any essential change of the top line and can reach just as far with the forelimbs. Any tendency towards over-angulation of the hindquarters reduces the stability and the stamina, and thereby the working ability. Correct body proportions and angulations results in a gait that is far-reaching and flat over the ground which conveys the impression of effortless forward movements. The head pushed forward and the slightly raised tail result in a consistent, smooth trot showing a gently curved, uninterrupted upper line from the ear tips over the neck and back to the end of the tail.
SKIN
The skin is (loosely) fitting, but without forming any folds.
COAT
Hair texture
HAIR
The German Shepherd Dog is bred in the hair varieties double coat and long and harsh outer coat – both with undercoat.
Double coat:
The guard hair should be as dense as possible, particularly harsh and close fitting: short on the head, including the inside of the ears, short on the front side of the legs, paws and toes, some-what longer and more strongly covered in hair on the neck. On the back side of the legs the hair extends to the carpal joint or the hock; it forms moderate ‘trousers’ on the back side of the haunches.
Long and harsh outer coat:
The guard hair should be long, soft and not close fitting, with tufts on the ears and legs, bushy trousers and bushy tail with downward formation of tuft. Short on the head, including the inside of the ears, on the front side of the legs, on the paws and toes, somewhat longer and more strongly covered in hair on the neck, almost forming a mane. On the back side of the legs the hair extends to the carpal joint or the hock and forms clear trousers on the back side of the haunches.
COLOURS
Colours are black with reddish-brown, brown and yellow to light grey markings; single-coloured black, grey with darker shading, black saddle and mask. Unobtrusive, small white marks on chest as well as very light colour on insides are permissible, but not desirable. The tip of the nose must be black in all colours. Dogs with lack of mask, light to piercing eye colour, as well as with light to whitish markings on the chest and the insides, pale nails and red tip of tail are considered to be lacking in pigmentation. The undercoat shows a light greyish tone. The colour white is not allowed.
SIZE/WEIGHT
Male dogs:
Height at the withers: 60 cm to 65 cm
Weight: 30 kg to 40 kg
Female dogs:
Height at the withers: 55 cm to 60 cm
Weight: 22 kg to 32 kg
TESTICLES
Male dogs should have two obviously normally developed testicles which are completely in the scrotum.
FAULTS
Any deviation from the aforementioned points should be considered as a fault whose evaluation should be in exact proportion to the degree of deviation.
SERIOUS FAULTS
Deviations from the above-described breed characteristics which impair the working capability.
Faulty ears: ears set too low laterally, tipped ears, inward constricted ears, ears not firm
Considerable pigment deficiencies.
Severely impaired overall stability.
DENTAL FAULTS:
All deviations from scissor bite and dental formula insofar as it does not involve eliminating faults (see the following)
ELIMINATING FAULTS
a) Dogs with weak character and weak nerves which bite
b) Dogs with proven “severe hip dysplasia”
c) Monorchid or cryptorchid dogs as well as dogs with clearly dissimilar or atrophied testicles
d) Dogs with disfiguring ears or tail faults
e) Dogs with malformations
f) Dogs with dental faults, with lack of:
1 premolar 3 and another tooth, or
1 canine tooth, or
1 premolar 4, or
1 molar 1 or molar 2, or
a total of 3 teeth or more
g) Dogs with jaw deficiencies:
Overshot by 2 mm and more,
undershot,
level bite in the entire incisor region
h) Dogs with oversize or undersize by more than 1 cm
i) Albinism
j) White hair colour (also with dark eyes and nails)
k) Long Straight Topcoat without undercoat
l) Long-haired (long, soft guard hair without undercoat, mostly parted in the middle of the back, tufts on the ears and legs and on the tail)


Стандарт породы Немецкая овчарка


FCI-Standard N°166 /23.12.2010/

Страна происхождения Германия

Дата публикации действующего оригинала стандарта 11.08.2010

Предназначение
Многофункциональная пользовательская,
пастушья и служебная собака.
Классификация F.C.I.
Группа 1 Пастушьи и охранные собаки (за исключением Швейцарских горных и пастушьих собак)
Секция 1 Овчарки. С рабочими испытаниями.

Краткий исторический обзор

В соответствии с официальными документами Союза Владельцев Немецкой Овчарки (Verein für Deutsche Schäferhunde (SV) e.V. ), зарегистрированного в г. Аугсбург, в качестве члена Союза немецкого собаководства (Verband für das Deutsche Hundewesen e.V., VDH), Союз является основателем данной породы и несет ответственность за стандарт породы Немецкая овчарка. Стандарт был утвержден на первом собрании членов Союза, 20 сентября 1899 г. во Франкфурте-на-Майне, по предложениям А.Мейера (А.Меуег) и Макса фон Штефаница (Max von Sthephanitz), наряду с дополнениями 6-го Общего собрания членов Союза, 28 июля 1901 г., 23-его Общего собрания членов Союза, 17 сентября 1909 г. в Кельне на Рейне, заседания Совета Директоров и Консультативного Совета в Висбадене (Германия) от 5 сентября 1930 г., а также заседаниий Правления и Племенного комитета от 25 марта 1961 г.. 30 августа 1976 года стандарт породы был переработан и утвержден Всемирным Союзом Клубов немецкой овчарки (Weltunion für Deutsche Schäferhunde, WUSV), после чего, доработка стандарта, изменения и каталогизация вносилась решениями Президиума и Правления WUSV от 23/ 24 марта 1991 г., Общими собраниями Союза от 25 мая 1997 года, 31мая-01 июня 2008 года и 6-7 июня 2009 года.

Немецкая овчарка, планомерная селекция которой была начата в 1899 г. после основания Союза Владельцев Немецкой Овчарки Германии (SV) , была выведена путем скрещивания Средне- и Южно-немецких пастушьих собак с целью создания служебной собаки с высокими рабочими показателями многоцелевого использования. Для достижения данной цели был разработан стандарт породы, который включает в себя наряду с физическими характеристиками также особенности поведения и свойства характера.

Общий вид
Немецкая овчарка это собака среднего размера,
слегка растянутая
сильная, с хорошей мускулатурой
с сухим костяком и крепким общим строением.
Важные пропорции строения
Высота в холке составляет для кобелей от 60 до 65 см, для сук от 55 до 60 см.
Длина корпуса превышает высоту в холке на 10-17%.
Поведение

Немецкая овчарка должна обладать уравновешенным темпераментом, крепкими нервами, уверенностью, абсолютным спокойствием (за исключением возбужденного состояния, вызванного соответствующими обстоятельствами), быть доброжелательной, внимательной, легко дрессируемой и обучаемой.
Она должна обладать мужеством, боевым инстинктом, твердостью и выносливостью, т.е., теми качествами и свойствами, которые делают из нее идеальную собаку-компаньона, охранника, защитника, отличную служебную и караульную собаку.
Голова

Голова клинообразная по форме.
Величина головы пропорциональна размеру корпуса (Длина головы составляет примерно 40% от высоты в холке).
Голова сухая, не должна быть грубой или излишне длинной, по общему впечатлению, между ушами умеренно широкая.
При взгляде спереди и сбоку лоб лишь немного округлый, без лобной борозды или с едва заметной лобной бороздой.
Соотношение длины черепной части к длине морды составляет 50% к 50%.
Ширина черепной части примерно соответствует ее длине.
Череп (при взгляде сверху) равномерно сужается от ушей к мочке носа, образуя заметный, но при этом достаточно плавный клин без резких переходов, морда не должна быть заостренной.
Верхняя и нижняя челюсти сильно развиты.
Спинка носа прямая, прогиб или горбинка не желательны.
Губы сухие, плотно прилегающие, темного цвета.
Мочка носа должна быть черной.
Зубы

крепкие и здоровые; в полном комплекте (42 зуба согласно зубной формуле).
Прикус ножницеобразный, т.е., резцы перекрывают друг друга наподобие ножниц, при этом резцы верхней челюсти ножницеобразно находят на резцы нижней челюсти.
Резцы верхней и нижней челюсти должны быть расположены по некрутой дуге.
Квадратная нижняя челюсть и резцы, расположенные по прямой линии, нежелательны.
Прямой прикус, перекус и недокус не допускаются, равно как и большие зазоры между зубами (прерывистый постав).
Челюстные кости должны быть сильно развитыми и обеспечивать тем самым глубокую посадку зубов.
Глаза

среднего размера
миндалевидные, чуть косо поставленные, не выпуклые.
Цвет глаз должен быть как можно более темный.
Светлые глаза с пронзительным взглядом нежелательны, так как они ухудшают выразительность собаки.
Уши

стоячие, среднего размера, поставлены вертикально и параллельно друг другу (не разведены в стороны)
Кончики ушей острые, ушные раковины смотрят вперед.
Надломленные и висячие уши недопустимы.
Уши, заложенные назад в процессе движения или в состоянии покоя, дефектом не являются.
Шея

должна быть сильной,с хорошей мускулатурой и без подвеса на горле.
Угол по отношению к корпусу (горизонтальной линии) составляет примерно 45 градусов.
Корпус

Линия верха проходит непрерывно от основания шеи через высокую длинную холку, через прямую спину, до чуть наклонного крупа без каких-либо видимых нарушений.
Спина умеренно длинная крепкая, сильная, мускулистая.
Поясница широкая, короткая, прочного строения, мускулистая.
Круп должен быть длинным, слегка наклонным, (примерно 230 по отношению к линии горизонта) и плавно, не нарушая общей линии верха, переходить в основание хвоста.
Грудь умеренно широкая, грудная кость как можно более длинная, передняя часть груди (фортбруст) хорошо выражена.
Глубина груди должна составлять приблизительно 45 – 48% от высоты в холке.
Ребра должны быть умеренно овальными, наличие бочкообразной либо плоской груди считается дефектом.
Хвост

Хвост должен доставать, по меньшей мере, до скакательного сустава, но быть при этом не длиннее середины плюсны.
На нижней части хвоста шерсть несколько длиннее.
Хвост ниспадает вниз в виде плавной дуги, при этом, в возбужденном состоянии и во время движения, хвост может держаться напряженным и слегка приподнятым, но не выше горизонтальной линии. Корректирующая хирургия не допускается.
Конечности

Передние конечности прямые

при взгляде с любой стороны, при взгляде спереди - абсолютно параллельные.
Лопатки и плечи равной длины, обладают средней силы мускулатурой, плотно прилегают к корпусу.
Углы плече-лопаточных сочленений составляют в идеале 90, при этом, допускается угол до 110.
Локти ни в статике (стойке), ни во время движения не должны быть вывернуты наружу или сближены.
Предплечья – при взгляде с любой стороны – прямые и абсолютно параллельные друг другу, обладают сухой и крепкой мускулатурой.
Длина пясти составляет примерно 1/3 длины предплечья; пясть и предплечье образуют угол примерно в 20-22.
Слишком слабая (более 22) и слишком крутая пясть (менее 20) отрицательно сказываются на служебных качествах собаки, особенно на ее выносливости.
Передние лапы округлые, плотные, с изогнутыми сводистыми пальцами; подушечки жесткие, но не сухие. Когти крепкие, темного цвета.
Задние конечности

в стойке слегка отставлены назад; при взгляде сзади – расположены параллельно друг другу.
Бедра и голени приблизительно одинаковой длины и образуют угол примерно в 120.
Бедра мощные, с хорошей мускулатурой.
Скакательные суставы крепкие и сильные.
Плюсна стоит вертикально под скакательным суставом.
Задние лапы собранные, слегка сводистые;
подушечки жесткие, темного цвета;
когти крепкие, также темного цвета.
Движения

Немецкая овчарка – рысак.
Конечности собаки по длине и углам должны быть сбалансированы между собой так, чтобы задние конечности могли смещать корпус вперед, а передние перемещаться на такое же расстояние, без существенного изменения линии верха.
Любое отклонение в сторону излишней заугленности задних конечностей снижает общую крепость и выносливость собаки, что отрицательно сказывается на ее рабочих и служебных качествах.
Правильные пропорции корпуса и углов конечностей дают возможность двигаться плавно, с большим захватом пространства, не прилагая больших усилий, производя впечатление летящей, стелющейся рыси.
Во время движения рысью, голова собаки слегка наклоняется вперед, а хвост, напрягаясь, слегка приподнимается, формируя, вместе со спиной единую линию верха овчарки, которая представляет собой плавную, ритмично колеблющуюся, гармоничную и продленную линию спины от кончиков ушей через шею, спину и до кончика хвоста.
Кожа

прилегает свободно, не образуя при этом складок.

Структура шерстного покрова

Немецкая овчарка селекционируется и существует в двух разновидностях шерстного покрова: остевая шерсть с подшерстком и длинная остевая шерсть с подшерстком.

Остевая шерсть с подшерстком

Остевая шерсть должена быть максимально плотной, прямой, жесткой и плотно прилегающей.
Шерсть на голове, включая внутреннюю поверхность ушей, на передней поверхности конечностей, на лапах и пальцах – короткая, на шее – несколько длиннее и гуще.
На задней поверхности конечностей шерсть более длинная до лучезапястного и скакательного суставов, на задней поверхности бедер образует умеренные штаны.

Длинная остевая шерсть с подшерстком

Остевая шерсть должна быть длинной, более мягкой, чем остевая шерсть с подшерстком, и не плотно прилегающей, с очесами на ушах и конечностях, с пышными штанами на задних конечностях и пышным хвостом с подвесом на нижней части.
Шерсть на голове, включая внутреннюю поверхность ушей, на передней поверхности конечностей, на лапах и пальцах – короткая, на шее – более длинная и густая, образует явно выраженный воротник, почти «гриву».
На задней поверхности конечностей шерсть более длинная до лучезапястного и скакательного суставов, на задней поверхности бедер ярко выраженные, пышные штаны.
Окрас

Черно-желтый, черно-серый, черно-рыжий с разной степенью интенсивности.
Черный однотонный, серый с затемнением на спине и черной маской (зонарно-серый), рыжий с затемнением на спине и черной маской (зонарно-рыжий).
Не бросающиеся в глаза, небольшие белые отметины на груди, а также светлые внутренние стороны конечностей допустимы, но нежелательны.
Мочка носа должна быть черной при любом типе окраса.
Отсутствие маски, светлые до пронзительности глаза, а также светлые до белого отметины на груди и внутренних сторонах конечностей, светлые когти и красный (рыжий) кончик хвоста следует оценивать как слабость пигментации.
Подшерсток должен быть светло-серого тона.
Белый окрас недопустим.
Рост и вес

Для кобелей

высота в холке 60 – 65 см
вес 30 – 40 кг
Для сук

высота в холке 55 – 60 см
вес 22 – 32 кг
Семенники

Кобели должны иметь два, явно различимых, нормально развитых семенника, расположенных в мошонке.

Недостатки

Любое отклонение от вышеизложенных статей стандарта считается недостатком.
Оценка серьезности недостатка производится на основании степени отклонения от соответствующей статьи стандарта.

Серьезные недостатки(Пороки)

Любое отклонение от выше описанных признаков породы, отрицательно влияющее на ее служебные качества.
Недостатки ушей: слишком низко посаженные уши, развешенные в стороны уши, висячие уши, уши, заваленные вовнутрь, не крепкие уши.
Существенный недостаток пигмента.
Существенная нехватка общей крепости (прочности).
Недостатки зубов: все отклонения от ножницеобразного прикуса или зубной формулы, если речь не идет о дефектах, являющихся основаниями для дисквалификации (см. ниже).
Дисквалифицирующие недостатки(Пороки)

Собаки с плохим поведением, кусающиеся, со слабой нервной системой.
Собаки с документально подтвержденной тяжелой формой дисплазии тазобедренных суставов.
Одно- и двусторонние крипторхи, а так же собаки, с явно неравномерно, и/или недостаточно развитыми (с явно нежизнеспособными, хилыми) семенниками.
Собаки с обезображенными ушами, хвостами и т.п..
Собаки с пороками развития.
Собаки с недостатками зубной системы при отсутствии: одного третьего премоляра (РЗ) и следующего зуба, или одного клыка, или одного четвертого премоляра (Р4), или одного первого моляра (М1), или второго моляра (М2), или всего трех либо более зубов.
Собаки с недостатками челюсти: недокус в 2 мм и более, перекус, прямой прикус всей областью резцов.
Собаки ростом выше или ниже стандарта более чем на 1 см.
Альбиносы.
Собаки с белым окрасом шерсти (включая собак с глазами и когтями темного цвета).
Собаки с длинной остевой шерстью без подшерстка.
Длинношерстные собаки (с плохо развитой остевой шерстью и длинным, пухлявым покровным волосом; без подшерстка; в большинстве случаев с пробором на спине, очесах на ушах, конечностях и на хвосте).
По вопросам о размещении объявления о продаже щенков,вашей собаки на сайт в раздел "Наши Чемпионы",а также размещение ваших фотографий на фотоконкурсы - вы можете написать на admin@favoritinfo.lv
Аватара пользователя
Admin
Site Admin
 
Сообщения: 1162
Зарегистрирован: 29 июн 2013, 10:13


Вернуться в Группа овчарок | Aitu suņi grupa

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0